چقدر روی حرف های خواستگارم حساب کنم؟!
آموزش کسب در آمد از اینستاگرام و وایبر
خواستگاری,چطوری خواستگاری کنم,راهای خواستگاری کردن,خواستگاری از پسر,چه حرف های تو خواستگاری بزنم,سوال های که باید از خواستگار بپرسم

قدیمی ها می گویند مرد اگر قصد ازدواج داشته باشد, با یک جعبه شیرینی و چند شاخه گل, یکراست به خانه دختر می آید و بدون حاشیه, سر اصل مطلب می رود.

در گذشته این روش تنها راه آشنایی افراد با یکدیگر و سر گرفتن ازدواج ها بود. افراد در همان جلسه با هم آشنا می شدند و قول و قرارها گذاشته می شد. آیا با توجه به تغییر سبک زندگی و پیچیده تر شدن زندگی انسان امروز, این روش هنوز برای شناختن یک خواستگار و جواب مثبت دادن و تشکیل زندگی کافی است؟ آیا افراد در جلسه اول فرصت کافی و مناسب برای شناخت طرف مقابل دارند؟ آیا حرف های زیبا و وعده های افراد در جلسه اول ضامن خوشبختی در آینده است؟ اصلا چگونه می توان یک خواستگار واقعی و مناسب را در جلسه خواستگاری تشخیص داد؟ اگر این پرسش ها برای شما هم مطرح است, این مطلب مخصوص شماست.

عکس   چقدر می توانید روی حرف های خواستگارتان حساب کنید؟!

1- خواستگار واقعی چطور پیشنهاد می دهد؟
گاهی ممکن است مرد رویایی شما, یکی از همین آدم های اطرافتان باشد که سال ها می شناسیدش و گاهی هم ممکن است از میان غریبه هایی که پیش از این بدون هیچ حسی از کنارشان می گذشتید, یک نفر به زندگی شما وارد شود و تا ابد هم در زندگی و یا حداقل در ذهن تان ماندگار شود اما آنچه مسلم است این است که اگر خواستگارتان را پیش از این می شناختید و یا به واسطه شناخت آدم هایی که به نظر و انتخاب شان اطمینان دارید با او آشنا می شدید, با دید روشن تری این ارتباط را آغاز می کردید و حس اطمینان, شما را از این اتفاق تازه کمتر می ترساند. حتما می پرسید در آشنایی بدون شناخت قبلی چطور؟ آیا با این شیوه برقراری ارتباط همیشه آسیب زا و نگران کننده است؟ پاسخ تان را در ادامه خواهید گرفت.
۲- شبیه فرشته نجات است؟
گاهی می گویند قسمت بود و گاهی هم می گویند نمی دانیم چه شد که مهرشان به دل هم افتاد. معمولا آدم ها وقتی هیچ یک از دلایل گفته شده را پیدا نمی کنند, از این جمله ها استفاده می کنند و جالب اینجاست که درست هم می گویند. به گزارش فان خونه قرار داشتن در زمان و مکان مناسب, یکی دیگر از راه های آشنایی است. ممکن است شما نیازی داشته باشید و آن فرد درست در همان زمان و همان مکان در مقابل تان ظاهر شود و با برطرف کردن آن نیاز, بهانه ای برای این آشنایی بسازد.
ممکن است درست در همان لحظه ای که دچار استیصال شده اید, یک نفر ترس ها و غم هایتان از شما بگیرد و با وجود غریبه بودنش, قدرتمندتر از تمام آشناها وارد زندگی شما شود. خب, تکلیف چیست؟ اگر مردی از هر یک از این راه ها عبور کرد و برای آشنایی پیش از ازدواج قدم برداشت, معنایش این است همه چیز برای ساختن یک زندگی پر از عشق آماده است؟
۳- تکه گم شده زندگی تان است؟
اشتراک ها همیشه و در همه حال بهانه اصلی برقراری روابط نیستند. گاهی تفاوت ها نقش پررنگ تری را بازی می کنند؛ برای مثال اگر فرد مقابل تان از پس انجام کاری بربیاید که شما به هیچ وجه توانایی انجامش را ندارید, کافی است تا توجه شما به این غریبه جلب شود.گاهی هم دوست دارید پیشنهاد یک خواستگار غریبه را بپذیرید اما خودتان هم دلیلش را به درستی نمی دانید. همین بی خبری, دلیل اصلی کشش شما نسبت به اوست. بسیاری از افراد به این دلیل سراغ یک غریبه می روند که از نظرشان او فرد مبهم ولی قابل کشفی است.
انگیزه بیشتر دانستن درباره یک فرد مرموز می تواند شما را هم به سمت تصمیمی هل دهد. جالب اینجاست که این احساس, بیشتر سراغ خانم ها می آید تا آقایان. دلایل ما هنوز هم تمام نشده؛ در ادامه این مطلب می خواهیم از یک نکته مهم پرده برداری کنیم.
۴- دلتان را می لرزاند؟
چگونه می توان فردی را که بدون شناخت قبلی و به قصد آشنایی برای ازدواج قدم پیش می گذارد, شناخت؟ بدون شک شناخت افراد بدون گذر زمان و ارتباط بیشتر و تحقیق از دوستان و آشنایان ممکن نیست اما درباره خواستگار قضیه کمی متفاوت است. قبل از گرفتن تصمیم مهمی مانند ازدواج, افراد معمولا با خودشان فکر می کنند آیا حاضرند طرف مقابل را به عنوان همسر بپذیرند؟ برای اینکه افراد اصلا به این مساله فکر کنند, باید اول کار حداقل از خواستگارشان به قول معروف خوششان بیاید. گاهی ویژگی های ظاهری و رفتاری طرف مقابل و گاهی هم افکار و عقایدش حس خوبی ایجاد می کند. همین حس خوب بهانه ای کافی است تا انگیزه برقرار کردن یک ارتباط تازه را پیدا کنیم و برای یک آینده مشترک برنامه ریزی کنیم.البته خوش آمدن تنها انگیزه نیست, وقتی احساس می کنیم یک نفر از نظر شیوه زندگی و یا فکری به ما شبیه است و حتی درد مشترکی با ما دارد, احساس خوبی را تجربه می کنیم و دیوارهایی را که میان ما و اوست را کم رنگ تر می کنیم. فرض کنید هم شما و هم خواستگارتان برای فرار از تنهایی و یا گذراندن وقت کتاب می خوانید و به یک نویسنده خاص علاقه دارید. همین نقطه مشترک کافی است تا فردی که با علایق شما احساس یگانگی می کند, گزینه مناسبی برای ازدواج به نظر برسد؛ البته فقط در نگاه اول؛ پس دلایلی را که می توانند شما و خواستگارتان را به یکدیگر پیوند دهند, دست کم نگیرید.

عکس   چقدر می توانید روی حرف های خواستگارتان حساب کنید؟!

5- عشق در خیابان هم پیدا می شود؟
درست است که آشنایی بی مقدمه در هر مکانی می تواند اتفاق بیفتد اما محیط آشنایی بر سرنوشت رابطه تاثیر زیادی می گذارد؛ حتی این شرایط می تواند انتظاری را که باید از طرف مقابل داشته باشید هم تحت تاثیر قرار دهد. قطعا اینکه در خیابان با فردی آشنا شوید و انتظار داشته باشید در مدت کوتاهی با شما ازدواج کند, منطقی نیست. تجربه هم نشان می دهد افرادی که خیابان را به عنوان محیطی برای آشنا شدن انتخاب می کنند, افرادی نیستند که تمایل به برقراری رابطه عمیق و طولانی مدت داشته باشند. البته نمی توانیم روی همه آشنایی هایی که به این شکل اتفاق می افتند چنین برچسبی بزنیم؛ بلکه تنها می توانیم از آن به عنوان یک زنگ خطر کمک بگیریم. حالا چه باید کرد؟ به تمام پیشنهادهای ازدواج قاطعانه «نه» بگوییم؟
۶- این عشق که گفتی یعنی چه؟
برای بعضی افراد, شروع آشنایی می تواند به معنای تشکیل یک ارتباط محکم و همیشگی باشد اما صبر کنید! متاسفانه باید بگوییم با وجود همه حرف هایی که زدیم, این آشنایی ها هیچ ارزشی ندارند و تنها یک محرک و انگیزه برای شروع یک دوره شناخت است؛ یعنی تا زمانی که شناختی صورت نگرفته, نمی توان در مورد سرنوشت این آشنایی قضاوتی کرد. مراقب باشید که خوش آمدن را با عشق اشتباه نگیرید چراکه در بیشتر موارد این احساس آن قدر قوی است که می تواند با چنین حس عمیقی اشتباه گرفته شود. این حس ساده خوش آمدن همان موضوعی است که به آن عشق در یک نگاه می گویند و برای آنکه بتوانید پایه های زندگی تان را روی آن بسازید, به زمان زیاد و آزمون و خطای فراوان نیاز دارید.
۷- حرف های ما را فراموش کنید! فقط خودتان باشید
درست است که شیوه آشنایی می تواند تا حدودی به قضاوت های جهت دهد اما بازهم برای اینکه بتوانید فرد مقابل تان را خوب بشناسید تنها یک راه اصلی پیش رویتان است: «باید خودتان را خوب معری کنید.» واقعیت این است که بسیاری از ما به اشتباه گمان می کنیم برای شناخت فرد مقابل باید مدام او را سوال پیچ کنیم و از عقایدش سر در بیاوریم و خیلی از ما هم نمی دانیم زمانی که خود را بدون سانسور و درست معرفی می کنیم, به فرد مقابل این امکان را می دهیم که خود واقعی اش را آشکار کند. مهم ترین راهی که می تواند دست یک غریبه را برایتان رو کند, این است که خودتان باشید. حالا اگر او شما را همینطور که هستید پذیرفت و در کنارتان ماند یعنی نیمی از راه را رفته اید. ادامه راه کمی آسان تر است. باید از خودتان بپرسید که یک عمر زندگی در کنار او (همان طور که هست نه آن طور که باید باشد و یا می خواهید باشد!) برایتان ممکن است؟ گذشته از این, شما می توانید او را در موقعیت های مختلف محک بزنید. یکی از راه های محک زدن هم, «واقعیت آزمایی» است؛ یعنی در موقعیت های مختلف ببینید حرف هایی که تاکنون زده, درست و واقعی است یا خیر. اگر این مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشتید و وارد مرحله نامزدی شدید, یادتان نرود که برای درست شناختن نامزدتان, باید در دنیای واقعی در کنارش باشید و ببینید افکار, رفتار و به طور کلی زندگی روزمره و واقعی اش چه قدر با افکار, ارزش ها و عقاید شخصی و خانوادگی شما منطبق است. البته فهمیدن این واقعیت, کار یک روز و دو روز نیست. آشنایی کامل برای ازدواج حداقل به شش ماه زمان نیاز دارد. شش ماه نامزدی و ارتباط مستمر و واقعی با حضور خانواده ها و دوستان, زمان کافی برای شناخت طرف مقابل را برایتان فراهم می کند.
با این حال مراقب باشید سختگیری و وسواس بیش از حد نیز می تواند ارتباط شما را دچار بحران کند. به همین دلیل است که روان شناسان توصیه می کنند دوران نامزدی را بیش از یک و حداکثر دو سال طول ندهید چون معمولا نتیجه عکس به دنبال دارد.
همشهری


خريد اينترنتي کفي ژله اي افزايش قد
گیره فرم دهنده و کوچک کننده بینی
خريد اينترني موبر دائمي ساندپيل Sundepil

آخرین محصولات فروشگاه

ساعت فیروزه ای CK طرح آنجلا
تازه ترين مطالب سايت
ساعت GUCCI طرح LOVE اصلی و اورجینال
مجله خبری
لاک مخملی
گالری تصاویر
مد و دکوراسیون
کلیپ و موزیک
سایر بخش ها
مطالبی که بیشتر مورد پسند بوده
محصولاتی که بیشترین خرید را داشتند!