منزل كودكی هاشمی رفسنجانی +تصاویر
آموزش کسب در آمد از اینستاگرام و وایبر

از شهر یزد به طرف استان كرمان حركت كردیم. 140 كیلومتر به طرف جنوب شرقی رفتیم تا به شهرستان انار اولین شهر استان كرمان رسیدیم.

به گزارش انتخاب به نقل از دی پرس، پس از عبور از شهر انار به سمت شرق این شهرستان و به طرف بخش نوق شهرستان رفسنجان ادامه سفر دادیم. با طی 30 كیلومتر به روستای جوادیه رسیدیم، هفت كیلومتر بعد از جوادیه، روستای نجم‌آباد قرار داشت، دو كیلومتر بعد روستای دقوق‌آباد، یك كیلومتر بعد روستای احمدیه، چهار كیلومتر بعد روستای زانوق‌آباد، یك كیلومتر بعد روستای روامهران، سه كیلومتر بعد روستای روستای باقرآباد و دو كیلومتر بعد به شهر بهرمان، زادگاه اكبر هاشمی رفسنجانی رسیدیم.

از میدان امام حسین (ع) این شهر وارد بلوار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شدیم و با كمك یكی از اهالی بهرمان، به خانه كودكی‌های رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رسیدیم.

خانه‌ای از جنس خشت و گل مانند همه خانه‌های قدیمی كویر، خانه‌ای كه روزگاری فردی چون آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آن به دنبا آمد و كودكی‌اش را گذراند.

به گفته یكی از اهالی بهرمان، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هرگاه كه به زادگاهش سفر می كند و سری به خانه دوران كودكی‌اش می‌زند، ابتدا به سراغ تنوری می رود كه روزگاری با همت مادرش به راه بوده و نان گرم اهالی خانه را تامین می‌كرده است. در كنار حیاط خانه، باغ پسته كوچكی قرار دارد كه درختانش خیلی قدیمی هستند.

به گفته مهدی نوذری، عضو شورای شهر بهرمان این شهر بیش از هفت هزار جمعیت دارد و 42 شهید تقدیم انقلاب كرده است.

خانه رفسنجانی

خانه رفسنجانی

خانه رفسنجانی

خانه رفسنجانی

خانه رفسنجانی

خانه رفسنجانی

خانه رفسنجانی


خريد اينترنتي کفي ژله اي افزايش قد
گیره فرم دهنده و کوچک کننده بینی
خريد اينترني موبر دائمي ساندپيل Sundepil

آخرین محصولات فروشگاه

ساعت فیروزه ای CK طرح آنجلا
تازه ترين مطالب سايت
آخرين مطالب مرتبط
ساعت GUCCI طرح LOVE اصلی و اورجینال
مجله خبری
لاک مخملی
گالری تصاویر
مد و دکوراسیون
کلیپ و موزیک
سایر بخش ها
مطالبی که بیشتر مورد پسند بوده
محصولاتی که بیشترین خرید را داشتند!